26 Haziran 2011 Pazar

Bir devrin sonu!!..

Olmaz denilen oldu ve River Plate tarihinin en kötü performanslarının ardından kendisinden güç olarak çok aşağılarda yer alan Belgrano'ya 2 maçta da (2-0, 1-1) üstünlük sağlayamayarak tarihinde ilk kez küme düşmenin derin üzüntüsünü yaşadı. 

Bu büyük sürprizin ardından bir futbol sever olarak bende derin bir üzüntü içindeyim çünkü bundan sonra Superclasico derbilerinden mahrum kalacağız. Gerçekten de bu olay ardından söylenebilecek çok fazla bir şey olduğunu düşünmüyorum. Bu durum sadece bir zamanların efsane takımının, futbol dünyasına sayısız isim kazandıran bir markanın yanlış planlama ve icraatlar sonucunda ne hale gelebileceğini göstermesi açısından çok iyi bir örnek olarak her zaman için aklımızın bir köşesinde yerini korumalı.

River Plate elbette gün gelir geçmişteki başarılarını yeniden yakalayabilir ancak bu utancın tarihe geçmiş olan kara lekesinin izi asla ve asla silinemez. ''Bana bir şey olmaz'' diye düşünen varsa da onlara tek söyleyebileceğim ''Büyük lokma ye, büyük söz söyleme'' olabilir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder