14 Şubat 2012 Salı

Beşiktaş tura göz kırptı

Çok zor geçmesi beklenen karşılaşmada Beşiktaş, 10 kişi kalan Braga karşısında istediğini beklenenden de kolay bir şekilde alarak İstanbul'un yolunu tuttu. Deplasmanda alınan 2-0'lık galibiyetin Beşiktaş'a İstanbul'daki rövanş karşılaşmasında büyük bir avantaj sağlayacağı muhakkak. Beşiktaş gerçekten almayı umduğu sonucu beklediğinden de kolay bir şekilde aldı. Ancak, Beşiktaş bu sonucu alırken maçın hiç bir bölümünde yüksek konsantrasyonundan ve taktik disiplininden ödün vermedi. Rakibin 10 kişi kalması elbette Siyah-Beyazlıların ekmeğine yağ sürdü. Buna rağmen bir kişi eksik rakibine karşı yine aynı mücadele ve özveri sergilenmeye devam edildi.

Rakibin 10 kişi kalmasından kısa bir süre sonra skor avantajı yakalanması da Beşiktaş'ın kalan dakikaları daha moralli oynamasını sağladı. 2. gol bulunduktan sonra da ilerleyen dakikalarda Braga yavaş yavaş oyundan düştüğü için maç rahat bir şekilde tamamlandı.

Bu maçta her oyuncu üstüne düşeni fazlasıyla yaptı. Portekizli Çetesi yine maça çok fazla ağırlığını koymadı. Sadece Manuel Fernandes'in bir orkestra şefi gibi takımını başarıyla idare etmesi Portekizliler hanesine bir artı puan yazdırabilir. Attığı gole rağmen Simao Sabrosa'nın ve oyundan çıkana kadar Ricardo Quaresma'nın bekleneni verdiklerini söylemek maalesef mümkün değil. Yine de Simao Sabrosa'nın hakkını yemek istemiyorum çünkü attığı gol ile tur kapısını ardına kadar açan isim oldu.

23 Şubat'taki rövanş öncesi ipler tamamıyla Beşiktaş'ın eline geçti. Buna rağmen rövanş maçı hiç kolay geçmeyecek. Braga kendi sahasında çok etkili bir futbol ortaya koyamasa da 11'e 11 olacak bir maçta her şeyin gerçekleşmesinin mümkün olduğunu düşünüyorum. İstanbul'da da aynı ciddiyet, özveri ve yüksek konsantrasyonu sahaya mutlaka yansıtmak gerekiyor. Aksi takdirde geçilmiş gözüyle bakılan turun kaybedilme riski bulunuyor çünkü futbol ciddiyetsizliği ve rehaveti asla ama asla kaldırmaz.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder